1. UR-GE Projesi, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi (13.UR-GE.044)

2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Tebliği çerçevesinde yürütmekte olduğumuz “Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi” (13.UR-GE.044) ile; projeye dahil firmalarımızın ortak ihtiyaç analizi ışığında eğitim ve danışmanlık ile ihracatlarını arttırmaya yönelik pazarlama faaliyetleri desteklenmektedir.

ARUS, UR-GE desteğinin etkin şekilde kullanılmasını sağlamak üzere 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlere, 2016 yılında yurtdışı programları da ekleyerek firmalarımızı demiryolu sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşları, potansiyel yabancı ortakları ile bir araya getirmiştir.

Temel hedefi ihracat yapmamış firmaların ihracat yapmasını sağlamak, hali hazırda ihracat yapmakta olan firmalarınsa ihracatlarını arttırmak olan UR-GE projesi aynı zamanda, Türk demiryolu sektöründe faaliyet gösteren projeye dahil firmalar arasındaki iletişimi de güçlendirerek, sektör içindeki işbirliği ve görünürlüğe katkı sağlamaktadır.

2014-2016 yılları arasında UR-GE desteği ile firmalarımıza sağlanan eğitimler şunlardır.

Temel Dış Ticaret Eğitimi, Nisan 2015
Dış Ticarette İstihbarat Kaynakları, Kasım 2015
İhracatta Müşteri Bulma Teknikleri, Nisan 2016
2016 yılında UR-GE projesi kapsamında gerçekleştirilen yurtdışı pazarlama faaliyetleri şunlardır:

Çek Cumhuriyeti, 15-18 Mayıs 2016

Çek Demiryolu Sanayi Derneğinin (ACRI) koordinasyonunda 15-18 Mayıs 2016 tarihlerinde Prag’da gerçekleştirilen faaliyet kapsamında Çek Dışişleri Bakanlığı’nda üst düzey bir toplantı, Türk-Çek firmalar arasında ikili iş görüşmeleri ve SŽDC, ŠKODA, VUZ, VUKV teknik gezileri gerçekleştirilmiştir. Programa 11 UR-GE firmamızdan 16 kişi katılmıştır.

Almanya, 19-23 Eylül 2016

Berlin’de gerçekleştirilen faaliyet kapsamında InnoTrans 2016’ya katılım sağlanmış, Türk ve yabancı katılımcıların standları ziyaret edilmiştir. Japonya Yurtdışı Raylı Sistem Birliği (JORSA) Direktörü Shinji Sayama, Portekiz Demiryolu Platformu’nun (PFP) Koordinatörü Ana Paula Castro, Çek Demiryolu Sanayi Birliği (ACRI) ve İtalyan Demiryolu Konsorsiyumu DITECFER ile toplantılar yapılmıştır. Katılımcı firmalarımız DITECFER üyesi şirketlerle ayrıca ikili görüşmeler gerçekleştirmiştir. Faaliyete UR-GE desteği kapsamında, demiryolu sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren 10 firmadan 14 kişi katılmıştır.

Sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikamız-Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır. X