Kooperatifler İçin Vergi ve Muhasebe Rehberi

Ekleme Tarihi 22.05.2024

Kooperatifler İçin Vergi ve Muhasebe Rehberi Seçkin Çıktı.

Gelişmiş ülkelerde özel sektörün yanında "üçüncü sektör" olarak tanımlanan kooperatifçilik, geniş bir kesimin hayatında önemli yer tutmaktadır. Bu alandaki gelişmeler, yapılan düzenlemeler ve uygulamalar ülkemizde de toplumun büyük bir kesimini yakından etkilemektedir.
Kooperatiflerin etki alanı ve faaliyetleri bu denli genişlerken, kooperatiflerin yönetim ve denetim fonksiyonları da profesyonelleşmeyi gerektirmektedir.
Kapsayıcı bir içerikte olması gereken ve kooperatiflerin kurulması, yönetilmesi, denetlenmesi, finansal tablolarının analiz edilmesi, işlemlerinin muhasebeleştirilmesi ile vergisel durumun değerlendirilerek geliştirilmesiyle ilgili bilgi ve tecrübeyi paylaşmayı amaçlayan elinizdeki bu kitap, kooperatifler üzerinden toplumsal kalkınmayı sağlamaktır.
Bu amaca uygun olarak kitapta; ekonomik ve sosyal kalkınmanın temeli olan kooperatiflerin mer'i mevzuat karşısındaki durumu, gerektiğinde eleştirel bir bakış açısıyla ortaya konulmuş, kooperatiflerin ilkeleri, türleri, kuruluşları, yönetim süreçleri ile vergi mevzuatı karşısındaki güncel durumları açıklanmış ve değişen kooperatifçilik anlayışı paralelinde yeni kurulan bir kooperatiften binlerce üyesi bulunan üst birliklere kadar her türlü kooperatifin vergi, muhasebe ve kooperatifçilik konusundaki faaliyetleri dikkate alınarak, uygulamada en çok karşılaşılan durumlar örnek monografilerle uygulamalı olarak ele alınmıştır.
 

Diğer Haberler

Oyak İnşaat Alanında Zemin Etüdü Başladı
Değerli S.S.Ballıkuyumcu KYK ortakları,
Ev Alamayan Arsa ve Araziye Yöneldi
Kooperatiflerin Vergisel Boyutu
Kooperatifler Hukuku
Kooperatif yöntemiyle kalkınma mümkün müdür?
Sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikamız-Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır. X